International:
Sweden:
Ukraine:
W czasie marzeń nadszedł czas na działania
25%  zniżkina wszystkie nasze ku
Rozwijaj się tej wiosny z Beetroot Academy
-25%  zniżki na wszystkie kursy

Zbiórka środków na edukację Beetroot Tech

Pomóż ukraińskim uchodźcom rozpocząć karierę w IT

Donate
Photo: BBC
Zburzone życie 13 milionów ludzi

Trwająca inwazja Rosji na Ukrainę powoduje ogromny kryzys humanitarny.

⚬ Ponad 13 milionów ludzi uciekło ze swoich domów, z czego ponad 3,5 miliona musiało opuścić Ukrainę.

⚬ Większość z nich to kobiety i młodzi ludzie, którzy stracili pracę; wiele z tych osób ma dzieci, a czasem starszych członków rodziny, którymi musi się opiekować.

Zbiórka funduszy na edukację techniczną

⚬ Beetroot Academy i Ioco Arma Nostra zbierają fundusze na stypendia z zakresu edukacji technicznej dla ukraińskich uchodźców i osób dotkniętych wojną, priorytetowo traktując osoby utrzymujące swoje rodziny.

⚬ Naszym celem jest zebranie środków na edukację dla 1000+ ukraińskich uchodźców.

⚬ Jeśli masz jakieś pytania, napisz na helpukraine@beetroot.academy
Jak możesz pomóc?
WPŁAĆ.
Każda darowizna się liczy. Zapewnimy stypendia obejmujące edukację techniczną, doradztwo zawodowe i wsparcie w zatrudnieniu, aby pomóc Ukraińcom rozpocząć nowe życie.
INFORMUJ.
Podziel się informacją o zbiórce z przyjaciółmi lub kolegami z pracy. Wsparcie informacyjne jest dla nas kluczowe.
NAUCZAJ.
Nauczaj w Beetroot Academy w wymiarze połowy etatu. Jeśli masz ponad 3-letnie doświadczenie w IT, sprawdź nasze oferty pracy lub napisz do naszego zespołu rekrutacyjnego:
career@beetroot.academy.
ZATRUDNIAJ.
Zatrudnij Ukraińców, którzy pomyślnie ukończyli jeden z naszych kursów, do swojego zespołu. Możesz też rozważyć zorganizowanie staży, aby zapewnić im możliwość zdobycia większego doświadczenia zawodowego.
Jak możemy pomóc ukraińskim uchodźcom rozpocząć karierę w IT?
1
Stworzymy otwarty nabór dla ukraińskich uchodźców do składania wniosków. Wnioskodawcy zostaną wybrani na podstawie przejrzystego systemu oceny potrzeb - opiekujący się dziećmi będą traktowani priorytetowo.
2
Wybrani kandydaci będą mogli wybrać jeden z następujących kursów:
 • Front-end development
 • UI/UX design
 • Project management in IT
 • Python development
 • C# development
 • Business analysis
 • QA manual
 • HR generalist in IT
3
Wszystkie kursy będą prowadzone w 100% zdalnie z dowolnej bezpiecznej lokalizacji. Zajęcia praktyczne odbywać się będą w wirtualnych klasach na żywo po godzinach pracy, w grupach liczących od 10 do 15 osób prowadzonych przez wiodących w branży specjalistów.
4
Za pośrednictwem naszego Systemu Zarządzania Nauką, każdy uczeń będzie miał dostęp do materiałów szkoleniowych.
5
Oczekuje się, że kursant spędzi na nauce minimum 20 godzin tygodniowo.
6
Wszyscy uczniowie staną się częścią naszej społeczności absolwentów, dzięki czemu osoby z większym doświadczeniem mogą pomóc innym, między innymi poprzez dzielenie się wiadomościami oraz informacjami o wolnych miejscach pracy, a także działając w charakterze mentorów.
7
Ponadto zapewnimy specjalne szkolenie poprawiające umiejętności poszukiwania pracy, takie jak tworzenie CV oraz przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej. Następnie połączymy absolwentów z naszą rozległą siecią ponad 200 firm partnerskich, aby pomóc w nawiązaniu właściwych kontaktów w celu znalezienia pracy w branży IT/tech.

Jak przekazać darowiznę

⚬ Jesteśmy w stanie przyjąć darowizny z każdego kraju. Wszystkie one trafią do Fundacji loco Arma Nostra, która zajmuje się rozdysponowywaniem funduszy na stypendia.

⚬ Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na edukację techniczną, doradztwo zawodowe i wsparcie zatrudnienia dla Ukraińców dotkniętych wojną, aby pomóc im odbudować swoje życie poprzez rozpoczęcie kariery w branży IT.

Donate

Dlaczego kariera w IT?

Edukacja IT jest jednym z najbardziej wpływowych i opłacalnych sposobów pomocy wielu Ukraińcom dotkniętym wojną w odbudowie ich życia.

⚬ IT jest najszybciej rozwijającą się branżą na świecie, szczególnie na Ukrainie, gdzie stanowi 4% PKB i jeszcze w 2021 zatrudniała tam 300 000 ludzi.

⚬ Zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT jest rekordowo wysokie - niektóre szacunki wskazują, że do 2030 roku na świecie będzie istniał deficyt 85 milionów pracowników tej branży.

⚬ Od 2014 roku Beetroot Academy pomogła 7000 osobom rozpocząć karierę w IT, z czego 50 % to kobiety, a 11% osoby w specjalnej potrzebie, w tym dotknięte wojną.

Dlaczego Beetroot Academy?
Jesteśmy Beetroot Academy, szwedzko-ukraińskim przedsiębiorstwem społecznym, którego misją jest pomaganie ludziom w robieniu wielkich karier w gospodarce cyfrowej. Nasz cel koncentruje się na zapewnieniu praktycznej edukacji technologicznej, nauczanej przez profesjonalistów z branży. Naukę łączymy ze wsparciem kariery oraz dostępem do szerokiej sieci kontaktów.

W kampanii zbierania funduszy dla ukraińskich uchodźców nawiązaliśmy współpracę z Ioco Arma Nostra. To szwedzka fundacja charytatywna, która pomocy Ukrainie dostarcza już od 2018 roku.

Zaczęliśmy działać w 2014 roku po inwazji rosyjskiej na Krym i Donbas. Stworzyliśmy projekt pilotażowy, który miał na celu wykorzystać edukację IT, aby pomóc Ukraińcom szczególnie dotkniętym wojną przywrócić im życie i stałe źródło dochodu poprzez rozpoczęcie kariery jako specjalista ds. technologii. Uświadomiło nam to, jak ogromny, niewykorzystany potencjał drzemie w edukacji technologicznej jako narzędziu pomocy.

Zaczęliśmy działać w 2014 roku po inwazji rosyjskiej na Krym i Donbas. Stworzyliśmy projekt pilotażowy, który miał na celu wykorzystać edukację IT, aby pomóc Ukraińcom szczególnie dotkniętym wojną przywrócić im życie i stałe źródło dochodu poprzez rozpoczęcie kariery jako specjalista ds. technologii. Uświadomiło nam to, jak ogromny, niewykorzystany potencjał drzemie w edukacji technologicznej jako narzędziu pomocy.

We współpracy z takimi organizacjami jak UNDP, UNFPA, Sida i USAID zapewniliśmy stypendia dla ponad 800 ofiar wojny i innych osób wymagających pomocy.

Nasz zespół składa się obecnie z 60 specjalistów pracujących w pełnym wymiarze godzin oraz około 100 nauczycieli gotowych zaoferować naszym uczniom wysokiej jakości edukację.

Jakie są nasze kolejne cele?

⚬ W tym momencie naszym priorytetem jest zebranie niezbędnych środków na pokrycie kosztów jak największej liczby stypendiów. Zwracamy się o pomoc do osób prywatnych, firm, organizacji charytatywnych oraz sektora publicznego.

⚬ Równolegle z kampanią zbierania funduszy docieramy do społeczności ukraińskich, aby zebrać informacje o uchodźcach, którzy szukają wsparcia w ponownym rozpoczęciu kariery i chcą ją realizować w IT.

⚬ Aby ułatwić wszystkim potrzebującym ubieganie się o nasze stypendia, stworzyliśmy formularz online, który pozwoli nam zarządzać wnioskami i nadawać im priorytety.
Wzywamy do pomocy osoby i firmy, które chcą przyłączyć się do nas w tej misji, finansując naukę dla Ukraińców, którzy zostali zmuszeni do utraty pracy i środków do życia.

Jak będziemy dzielić się naszymi postępami?

Na naszej stronie będziemy regularnie informować o:
 • Postępach w gromadzeniu funduszy i przyznawanych stypendiach.
 • Dalszych losach naszych absolwentów, którzy skończyli kurs dzięki Waszemu wsparciu.
 • Specjalnych eventach, na których zaprezentowane zostaną prace dyplomowane absolwentów. Zaproszeni na nie będą między innymi nasi partnerzy, którzy oferują ukraińskim uchodźcom zatrudnienie lub stypendia.
 • Liczbie naszych uczniów oraz absolwentów, którzy po ukończeniu kursu znaleźli pracę w branży.
 • Po zakończeniu naszej inicjatywy, pełny raport z niej zostanie udostępniony opinii publicznej.
Będziemy chcieli również zaprosić 10 osób, które otrzymały stypendium, aby podzieliły się one swoimi historiami. Będą to opowieści o ich życiu, nauce w Beetroot Academy oraz pracy w branży IT. Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym coś więcej, napisz na helpukraine@beetroot.academy

Obserwuj nas na LinkedIn i bądź na bieżąco z naszym blogiem oraz subskrybuj nasz newsletter, aby wiedzieć o wszystkim, co robimy i jak dalej staramy się wspierać tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy.

Ukraińcy bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia, aby w kraju dotkniętym wojną odbudować swoje życie.
IT jest najszybciej rozwijającą się branżą na świecie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zmieniła już życie tysięcy Ukraińców. Wierzymy, że z Waszą pomocą, może zmienić kolejne tysiące.