W czasie marzeń nadszedł czas na działania
25%  zniżkina wszystkie nasze ku
Rozwijaj się tej wiosny z Beetroot Academy
-25%  zniżki na wszystkie kursy

" Byłam optometrystką, ale teraz moim celem jest front-end": jak kurs Intro to Tech pomógł ludziom odnaleźć się w branży technologicznej

Myślisz o przekwalifikowaniu się i rozpoczęciu kariery od nowa? Nasz Tech Summer Marathon pokazuje, że jest to możliwe. Oto inspirujące historie trzech kobiet ze środowisk imigranckich, które miały ogromne trudności ze znalezieniem pracy w Szwecji, zmieniły swoją karierę i plany na przyszłość oraz otrzymały pełne stypendia Beetroot Academy na kontynuowanie nauki.

Czym jest Tech Summer Marathon

Ten kurs obejmował wprowadzenie do pięciu programów (ścieżek) dla początkujących, z setkami powiązanych wakatów na rynku pracy i bez wymaganego doświadczenia technicznego: Zarządzanie projektami w IT, Projektowanie UI/UX, Front-end, Python, QA. Każdy student mógł wybrać ukończenie całego kursu lub konkretnej ścieżki, w zależności od tego, co było dla niego istotne.

Podczas kursu Intro to Tech można było opanować podstawy i główne tematy związane z zawodem. Było więc minimum teorii przy jednoczesnej dużej dozie praktyki w danym zawodzie, dzięki czemu można było zrozumieć, czy faktycznie lubi się to robić.

Halemath Sameena Sameer from India
Halemath Sameena Sameer, Indie

"To było doświadczenie otwierające oczy"

W Indiach pracowałam w finansach. Ale miałam już licencjat z informatyki, więc kiedy przeprowadziłam się do Szwecji, wiedziałam, że mogę wrócić do IT. Jestem samoukiem, przez większość czasu uczyłam się z YouTube, gdzie niestety brakowało kontynuacji i właściwej struktury kursu. Potrzebowałam więc mentora, którego mogłabym pytać i rozwiewać swoje wątpliwości.

Interesowałam się QA, robiłam mini projekty w React i kilka projektów w JavaScript. Potem zmieniłam swój cel i postanowiłam zostać UI/UX Designerem. Kiedy dołączyłam do kursu Intro to Tech i dotarłam do ścieżki Front-end, wyraźnie wiedziałam już jednak, kim chcę być - front-end developerem. Przypomniałam sobie moje dzieciństwo i moją pasję do rysunków i kolorów. Bez tego kursu wprowadzającego raczej sama bym na to nie wpadła. To było otwierające oczy doświadczenie.

Obraz zawierający Ludzka twarz, osoba, ściana, ubraniaOpis wygenerowany automatycznie
Sana Amir Hussain, Pakistan

"Pewnego dnia chcę dać coś w zamian"

Studiowałam medycynę przez 5 lat oraz biznes i księgowość przez 2 lata. Kiedy przeniosłam się do Szwecji, napotkałam przeszkodę w postaci bariery językowej, mimo że posiadałam międzynarodowe kwalifikacje. Powodem, dla którego zdecydowałem się zacząć od Pythona, jest to, że Python jest silnym językiem bazowym dla wszystkich dziedzin IT. Python obiecuje mi, że będę w stanie dopasować go do każdej gałęzi kariery, którą wybiorę w IT. Ale... dużo czasu zajęło mi znalezienie miejsca, w którym mogłabym się go uczyć.

Bycie nowym w Szwecji, wśród całego zrozumienia nowego kraju i panującej w nim atmosfery, spowodowało brak pewności siebie. I to właśnie powstrzymywało mnie, dopóki nie zadzwoniłam do Beetroot Academy. Była to jedyna szkoła, w której ludzie chcieli pomóc mi odnaleźć się w IT.  To było dla mnie bardzo cenne. Dlatego też dołączyłam do kursu Intro to Tech w Beetroot Academy. Uczestniczyłam we wszystkich zajęciach, wykonywałam wszystkie zadania domowe bez wymówek i spóźnień - nawet gdy zmieniałam mieszkanie.

Nauka w Beetroot Academy da mi dobry start w karierze IT. Wierzę, że jest to dobry wybór dla moich długoterminowych planów zawodowych, aby zdobyć doświadczenie, dzięki czemu będę mogła dodać je do mojego CV w przyszłości.

Z niecierpliwością czekam na możliwość dawania czegoś w zamian, zostając nauczycielem w Beetroot Academy i pomagając innym.

Obraz zawierający osoba, Ludzka twarz, uśmiech, portretOpis wygenerowany automatycznie
Mirinka Celliers Kotze, Republika Południowej Afryki

"Niesamowite 5-tygodniowe wprowadzenie do branży technologicznej pomogło mi rozpoznać moją nową karierę"

Po ukończeniu szkoły studiowałam optometrię. Zdobyłam tytuł licencjata i przez 3 lata pracowałam w dużym gabinecie. Moja kariera w optometrii była świetną okazją do rozwoju i nauki, ale ja jednak zawsze chciałam robić więcej.

Miałam ten zaszczyt, że otrzymałam nagrodę dla najlepszego absolwenta w klasie licencjatów optometrii w 2017 roku. Jako główny optometrysta wzięłam na siebie odpowiedzialność za szybkie i skuteczne rozwiązywanie wszystkich problemów klientów i pacjentów, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego nastawienia. Zawsze jednak pasjonowała mnie branża tworzenia stron internetowych i własnoręczne tworzenie nowych, innowacyjnych rzeczy.

W czerwcu tego roku rozpoczęliśmy wielką przygodę, jaką była przeprowadzka do Sztokholmu w Szwecji. Tutaj znalazłam kurs Into to Tech w Beetroot Academy i zdałam sobie sprawę, że to moja szansa, aby moja pasja stała się moją nową karierą.

Moje doświadczenia w praktyce optometrycznej nauczyły mnie, że dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu i pasji wszystko jest możliwe. Podczas kursu pokochałam wszystko, co dotyczy tworzenia stron internetowych - od spotkania z klientem, badań, planowania, projektowania, kodowania, testowania i programowania, aż do uzyskania w pełni funkcjonalnej strony internetowej. Moim marzeniem jest być częścią całego procesu jako Full-Stack Developer. Zdecydowałam się aplikować do programu Front-end Development w Beetroot Academy, ponieważ uważam, że da mi to najszersze wprowadzenie do IT.

Ta szansa edukacyjna z Beetroot Academy pozwoli mi realizować moje marzenia i pasje w branży technologicznej.

Rozpoczęcie nowej kariery, zwłaszcza w branży IT, może wydawać się skomplikowane i stresujące. Ale z tak inspirującymi historiami, pełnym wsparciem ze strony nauczycieli, społeczności studenckiej i zespołu Beetroot Academy, o wiele łatwiej jest podążać za swoimi marzeniami.

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci obrać właściwy kierunek!

Daria Diadenko
Editor
Kickstart your career as front-end developer

We teach you how to make sites. We will explain how a browser works, how to put into practice HTML, CSS, JavaScript (ES6). Our teachers will explain how to repeat framework steps.

Start studying