W czasie marzeń nadszedł czas na działania
25%  zniżkina wszystkie nasze ku
Rozwijaj się tej wiosny z Beetroot Academy
-25%  zniżki na wszystkie kursy

16 przydatnych narzędzi do doskonalenia języka angielskiego

Język angielski jest wymagany, aby przejść rozmowę kwalifikacyjną w międzynarodowej firmie, ukończyć szkolenie lub zdobyć pracę jako freelancer. Do pracy w IT potrzebna jest znajomość dwóch rodzajów języków - języka programowania i języka komunikacji. I tu mamy świetną wiadomość - teraz możesz uczyć się angielskiego po prostu scrollując swój Instagram lub oglądając filmy. W tym artykule przygotowaliśmy wybór materiałów, które pomogą w nauce języka angielskiego, a tym samym w rozwoju kariery.

Od czego zacząć?

  • Sprawdź swój obecny poziom znajomości języka angielskiego (link: https://www.cambridgeenglish.org/test-your-english/). Pomoże to określić, na jakim poziomie jesteś teraz i zrozumieć, do czego należy dążyć. Można to zrobić za pomocą dostępnych w Internecie narzędzi, aplikacji takich jak Duolingo lub międzynarodowych testów, takich jak IELTS.
  • Jeśli szukasz pracy, dowiedz się, jakiego poziomu języka oczekuje od ciebie pracodawca. Na przykład stanowisko Python Automation Developer lub Junior Data Analyst będzie wymagało poziomu Upper-intermediate. Niektóre firmy nie wskazują poziomu języka angielskiego w swoich wymaganiach, niektóre oferują pracownikom kursy języka angielskiego na koszt firmy. Beetroot Academy również daje możliwość nauki angielskiego za darmo, podczas studiowania któregoś z kursów.

Materiały do poprawy znajomości języka angielskiego

Słowniki

Quizlet (link: https://quizlet.com/login?redir=https%3A%2F%2Fquizlet.com%2Flatest). Aplikacja pozwala tworzyć fiszki ze słówek i uczyć się ich. Możesz również wpisać temat, który Cię interesuje i znaleźć już utworzony zestaw słówek, i również się go uczyć. Nasza rada jest taka, aby tworzyć fiszki, które są bliskie tematowi IT, dzięki czemu szybciej nauczysz się właściwych słów.

Context Reverso (link: https://context.reverso.net/t%C5%82umaczenie/). Platforma umożliwia tłumaczenie słów i sprawdzanie ich użycia w kontekście zdań. Świetnie nadaje się do tłumaczenia zwykłych zwrotów i idiomów.

English for IT (link: https://www.youtube.com/c/EnglishForIT/featured). Kanał YouTube ze słówkami i gramatyką, które przydadzą się w branży IT. Można tu znaleźć słownik dla osób pracujących z oprogramowaniem, skróty technologiczne, przydatne zwroty, gramatykę i wiele więcej.

Zwróć szczególną uwagę na Freerice (link: https://play.freerice.com/categories/english-vocabulary) - quiz z synonimami słów. Organizacja, która stworzyła tę stronę, współpracuje ze Światowym Programem Żywnościowym ONZ i przekazuje 10 ziaren ryżu za każdą poprawną odpowiedź.

Podcasty, newsy, filmy, książki i piosenki

BBC Learning English (link: https://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/). Oferuje interesujące zasoby multimedialne dla uczniów na każdym poziomie znajomości języka angielskiego. Można tu uczyć się gramatyki, słuchać podcastów i uzupełniać słownictwo. Zalecamy pobranie aplikacji i oglądanie 15-minutowych filmów każdego dnia w celu uzupełnienia słownictwa. Radzimy wybierać tematy bliskie informatyce.

Breaking News English (link: https://breakingnewsenglish.com/). Jest to strona z aktualnymi wiadomościami, podzielona na 7 poziomów - wybierz swój poziom, czytaj newsy i wzbogacaj swoje słownictwo.

Learn English with TV series (link: https://www.youtube.com/channel/UCKgpamMlm872zkGDcBJHYDg). Ten kanał YouTube daje możliwość poprawy umiejętności słuchania, uzupełnienia słownictwa i ćwiczenia wymowy w oparciu o ulubione filmy, seriale telewizyjne, piosenki i wywiady.

Lyricstraining (link: https://lingoclip.com/?ref=https%3A%2F%2Flyricstraining.com%2F). Popraw swoje zrozumienie różnych akcentów za pomocą piosenek, a także uzupełnij swoje słownictwo.

6 aplikacji do nauki języka angielskiego

  • Busuu (https://www.busuu.com/pl)
  • LingQ (https://www.lingq.com/pl/)
  • Drops (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.languagedrops.drops.international&hl=pl&gl=US&pli=1)
  • Ling App (https://ling-app.com/)
  • uTalk (https://utalk.com/pl)
  • Babbel (https://pl.babbel.com/)

Wyróżnimy być może jedną z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków - Duolingo (https://pl.duolingo.com/). Usługa ocenia poziom znajomości języka angielskiego i oferuje krótkie lekcje, quizy i historie. Maskotka aplikacji - postać sówki, będzie towarzyszyć użytkownikowi przypominając o nowych lekcjach.

A może by tak zabrać się do nauki? Dodaj tę listę do zakładek, wybierz wygodny format nauki i przygotuj się na aktualizację swojego CV, ponieważ Twój angielski wkrótce pójdzie do przodu.

Powodzenia!

Mariia Shnyrkova
Beetroot Academy blog author
Kickstart your career as project manager

Our course will skill you in building teams, complex processes, and working with Agile and Scrum principles. Take your next step with us!

Start studying