Intro to tech careers

Darmowy kurs wprowadzający do branży IT

Rejestracja
Znajdź swoją ścieżkę kariery w IT!

Poznaj pięć ścieżek kariery w IT i dowiedz się, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia.
W teorii i praktyce poznasz Zarządzanie projektami w IT, Projektowanie UI/UX, QA manualny oraz Front-end i Python development.
Pomoże Ci to zrozumieć, który kierunek kariery najlepiej do Ciebie pasuje i który z naszych kursów pomoże Ci osiągnąć sukces.

Stworzony dla początkujących

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli myślisz o karierze w IT, ale nie wiesz jeszcze, którą z licznych ścieżek w tej branży wybrać. Pomoże Ci on zaoszczędzić czas i pozwoli dokonać świadomego wyboru.

Через війну 53% українців втратили роботу. Ми починали діяльність Академії у 2014 році з місією допомогти українській економіці через нові можливості для людей. Зараз це надважливо, тому цей самоосвітній курс — безплатний. Відкрити шлях до затребуваних у світі професій — це найменше, що ми можемо зробити для українців.

  • Bezpłatny dostęp
  • Kurs do samodzielnego prowadzenia
  • Trening kompetencji twardych
  • Możliwość czatu z innymi studentami
5
karier IT do wyboru
4
lekcje na temat każdej z nich
Jak będziesz się uczyć?

Poznaj szczegóły kursu i dowiedz się, czemu warto się zarejestrować.

Rejestracja

Sam wybierasz czas i tempo nauki. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do Internetu i komputer.

Kurs składa się z pięciu modułów, które pozwolą Ci zapoznać się z następującymi karierami: Zarządzane projektami IT, Projektowanie UI / UX, QA manualny, Front-end i Python development.

Każdy moduł zawiera cztery lekcje.
Lekcja składa się z filmów i artykułów do nauki teorii oraz praktycznych ćwiczeń wraz z odpowiedziami.

Ważne!!! Zadania domowe to przede wszystkim przykład codziennych zadań, które czekają Cię w Twojej przyszłej pracy. Skup się więc na swoich odczuciach podczas ich wykonywania i postaraj się zrozumieć, czy je lubisz, czy nie.

Możesz zadawać pytania i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi studentami na specjalnie do tego stworzonym czacie na Discordzie.

Kurs ma swojego koordynatora, który poprowadzi Cię przez cały cykl szkolenia.

Każdy z modułów możesz zdawać osobno. Nie ma też ustalonej konkretnej kolejności zaliczania każdego z nich.

Moduły
Moduł 1
Zarządzanie projektami w IT

Twoja pracy w branży IT nie musi oznaczać, że będziesz zajmować się pisaniem programów, czy aplikacji. Możesz również koordynować pracę osób, które tworzą produkty cyfrowe. Ten moduł kursu nauczy Cię podstaw tego zawodu. Dowiesz się, kim właściwie są kierownicy projektów i czym konkretnie się zajmują. Skupisz się na tematach tj. historia użytkownika, metody Scrum i Waterfall, wizje projektu etc.

Autor: Oleh Iatskevich
See details
Moduł 2
Projektowanie UI/UX

Projektowanie UI/UX znajduje się na przecięciu dwóch ścieżek: tej technicznej i nietechnicznej. Z jednej strony, nie obejdziesz się tutaj bez umiejętności UX tj. brief klienta, badanie użytkowników, tworzenie architektury informacji. Z drugiej strony jednak musisz wiedzieć, jak prawidłowo posługiwać się narzędziami UI, aby zwizualizować swoją wizję: teoria kolorów, hierarchia wizualna, typografia pracy z narzędziami graficznymi etc. W tym module dobrze poznasz cechy tak UI, jak i UX i zrozumiesz specyfikę oraz złożoność projektanta UI/UX.

Autor: Roman Nityagin
See details
Moduł 3
Front-end development

Projektant UI/UX wizualizuje swoje pomysły. Potrzebny jest jednak ktoś, kto ów wizję przełoży na język programowania, aby wszystko działało i było widoczne dla użytkowników. Tym właśnie zajmują się programiści frond-end: za pomocą HTML, CSS i JavaScript przekształcają projekt w stronę internetową, aplikację lub oprogramowanie. W tym module nauczysz się podstaw HTML i CSS, które pomogą Ci zbudować Twoją pierwszą internetową.

Autor: Alex Kupin
See details
Moduł 4
Python development

Doskonale! Po tych wszystkich modułach dysponujesz już swoją pierwszą stroną internetową z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Teraz pora skupić się na stworzeniu przestrzeni oraz odpowiednich komend, które będą wysłać użytkownikom wiadomości, kiedy ci zarejestrują się na Twoją stronę. Potrzebnym będzie więcej programowanie back-end, a wśród wszystkich języków programowania Python jest jednym z najlepszych. W tym module zanurzysz się w świat programowania w Pythonie i zrozumiesz jego podstawowe funkcje: zmienne, ciągi, typy danych, wartości, import i eksport.

Autor: Serhiy Dyachok
See details
Moduł 5
QA manualny

I wreszcie, produkt jest gotowy. Ale zaraz! Wydaje się, że ten przycisk nie działa tak, jak powinien… I brakuje jednej ze stron, która na pewno powinna tu być. Chyba już się domyśliłeś, że teraz na scenę wkracza QA, który sprawdza produkt – stronę, aplikację, czy oprogramowanie – pod względem jakości. Ten moduł nauczy Cię, jak testować produkty cyfrowe, ale wyjaśni też, dlaczego tak ważne jest, aby to robić. Dowiesz się też, jak na testowaniu manualnym zbudować całą swoją karierę.

Autorka: Iryna Volnykh
See details
Beetroot Academy

Beetroot Academy to szwedzko-ukraińskie przedsiębiorstwo społeczne z misją pomagania ludziom w zdobywaniu świetnych karier i rozwoju w gospodarce cyfrowej.
Działamy na rynku od 2014 roku. Nasze kursy ukończyło ponad 7000 studentów. Jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie skupiamy się również na wsparciu osób w potrzebie, w związku z czym przyznaliśmy ponad 800 stypendiów na nasze kursy.
Zapewniamy edukację z ekspertami z branży, zajęcia online na żywo oraz dajemy pełen dostęp do naszej Beetroot społeczności, która zrzesza absolwentów, dużą, wciąż rozwijającą się firmę i szeroką sieć partnerów.

O nas